Móda

Období kabátů a bund je tady. Co se letos dostává do popředí?

Plavky a krátké topy můžeme zase po několika měsících přesunout do skříně. Důvod je prostý – přichází chladnější roční období, během kterého se musíme zachumlat do teplejších svršků. Tím se však dostáváme k jádru věci – o jaké svršky bude vlastně zájem, jaké konkrétní svetry nebo saka či bundy se dostanou do popředí a kvůli čemu bychom v obchodech měli nechat rovnou majlant? 

Vesty jsou znovu zpátky 

Vzpomínáte si na dobu před několika lety, kdy se ve velkém nosily vesty? Chlupaté, zpravidla na vkusných košilích nebo halenkách. Poté se na nějakou dobu dostaly do ústraní a zájem vzrostl zase o něco jiného. Nyní se však právě vesty znovu hlásí o slovo, i když v trochu jiném provedení, než jaké si pamatujeme z dřívějška. 

Konkrétně se do popředí dostávají vesty kabátové, které jsou v mnoha různých podobách. I když mohou být z umělého kožíšku, daleko větší zájem je o prošívané alternativy, které se trochu podobají klasickému pracovnímu oděvu (jsou totiž takto střiženy).  

V případě letošních vest se nebojte použít pásky, které dokonale podtrhnou pas a zvýrazní tím typické ženské křivky.  

Beránek zůstal v módě  

Ke konci loňské zimní sezony se světu ukázaly beránkové alternativy bund. Jinými slovy to byly bundy, které byly z kůže, ale uvnitř se nacházely zateplené napodobeniny beránků. Tato ideální zimní kombinace chránící nás před chladem se přesunula i do letošního roku a i v letošní sezoně bude tím, co se bude nosit.  

Čili pokud jste po nich vloni pokukovali, ale nestihli jste si je koupit, nyní máte možnost. Sáhněte však po dlouhých variantách, které jsou o něco vkusnější.  

Když bunda, tak po tátovi 

Letošní zimu ovládnou takzvané oversized bundy, kterým se také jinak říká prostě a jednoduše – bundy po tátovi. Devadesátá léta ještě dávno nejsou pryč, o čemž svědčí i tento trend, kterého se návrháři ještě nějaký ten pátek rozhodně nevzdají. Pokud se ve skříni tatínka nějaký takový skvost skrývá, nebojte se ho vytáhnout.