Bydlení

Interiérové trendy 2021. Co se nosí ve světě bydlení?

Zařídit si příbytek podle posledních módních trendů není nic snadného. Pokud však sledujete dění ve světě bydlení, možná je pro vás chození s módou zcela přirozené. Jestliže toužíte po změně nebo chcete svůj příbytek nějak zpestřit, vyplatí se znát interiérové trendy letošního roku. I když nám do konce roku zbývá pouze několik měsíců, s níže uvedenými hity můžete počítat i příští rok. 

Proutěný a ratanový nábytek jako nádech nostalgie i exotiky 

Při výběru nábytku by se vaše pozornost měla upnout na proutěný a ratanový nábytek. Mluvíme o jedinečných kusech, které vnáší do domácnosti nejen krapet nostalgie, ale také exotiku. Přesně takové krásné druhy nábytku totiž najdete i v hotelech, když se vydáte k moři na dovolenou. 

Přírodní materiály obecně jsou velkým trendem. Pokud jste však přemýšleli nad tím, jak je zakomponovat do svého příbytku, nyní už znáte odpověď na vaši pokládanou otázku.  

Přírodní materiály jsou hitem 

Tím jsme ostatně naťukli další interiérový trend letošního roku, kterým jsou přírodní materiály jako takové. Dostávají se do popředí už i ve světě módy a bylo jen otázkou času, kdy přijdou i do světa bydlení.  

Přírodní materiály však volte nejen při výběru nábytku, ale také když hledáte ideální bytový textil. Místo polyesteru nebo elastanu či jiných syntetických látek dejte přednost bavlně, která je navíc příjemná na dotek a nedráždí pokožku. 

Zelené skříňky do každé kuchyně 

Pojďme se na malou chvilku přesunout do kuchyně, kde má své čestné místo zelená barva. Pokud jste v nedávné době uvažovali nad tím, že do nové kuchyně budete investovat, zelená je sázkou na jistotu. Přesně to je totiž v kurzu a přesně v tomto odstínu si nechte vyrobit skřínky na míru, které budou ukrývat nádobí i potraviny.  

Na mysli však nemáme tmavé odstíny barev, ale spíše světlejší, hlubší odstíny, které lze snadno zkombinovat s bílou nebo béžovou.