Zdraví

Neničte své zdraví drastickými dietami!

Touha po hubeném těle – to je to, co sužuje mnoho žen. Některé jsou se svým tělem absolutně nespokojené, což je možná důvod k tomu, že se rozhodují pro rychlé zamezení této nespokojenosti. Jenže není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Mnoho žen si myslí, že nejlépe lze hezkého těla dosáhnout pomocí drastických diet, ale není tomu tak. Diety jsou vhodné jenom ty, které v sobě nesou pravidla zdravého životního stylu. Bohužel pouze s ním lze skvěle zhubnout tak, jak chceme. Hlavně účinně a bez nechtěného JOJO efektu, který je pro nás opravdu jen šíleností, o kterou nestojíme. Většinou nám totiž přinese mnohem větší množství kil, než ta, která jsme shodili. Navíc si poškodíme zažívání a žaludek.

Drastickým dietám je tedy nutné se vyhnout obloukem, ale řada žen si stejně dbá na to své a rozhodnou se skočit do takových diet po hlavě. Není to však pro ně vůbec dobře. Pojďme si tedy říct ty nejhorší diety, které nás mohou potkat a kterým bychom se rozhodně měli vyhnout, i když je naše touha po krásném těle absolutně nepřekonatelná.

• Citronová dieta

Mezi nejhorší diety patří třeba ty citronové. Jedná se o desetidenní program, během kterého dojde k absolutnímu pročištění organismu. Během této diety by se měla střeva fantastický pročistit, mělo by dojít ke značné detoxikaci od škodlivých látek a hlavně bychom se měli zbavit přebytečných zásob vody ve tkáních. Také výrazně ubudeme na váze. K drastickým dietám se řadí oprávněně, protože během deseti dnů budeme mít velice jednoduchý jídelníček – budeme pít pouze speciální nápoje. Ten se skládá z citronové nebo limetkové šťávy, dále z medu a z kajenského pepře.

• Grapefruitová dieta

Mezi další drastické diety patří rozhodně i grapefruitová dieta. Ten totiž v kombinaci s bílkovinami spouští spalování tuků. Redukční dieta se zaměřuje na to, že máme čtyři jídla denně, k nimž však pokaždé musíme přidat grep. Jedná se o dvanáctidenní program, během kterého bychom měli shodit zhruba deset kilo. JOJO efekt je však přirozený.