Zajímavosti

Láska jako harmonie

Že láska kvete v každém věku, je pravda pravdoucí. Člověk není nikdy dost starý na to, aby se nemohl zamilovat. Vždyť všude na světě na někoho čeká jeho pravá láska, tzv. láska na celý život.

Někomu to může, zní jako klišé a možná i je, ale vždy pomyslete na realitu. Kolem vás je plno lidí, kteří jsou opravdu šťastní, i přesto, že třeba nevydělávají sta tisíce korun, nemají vilu a velkolepý pozemek, nemají 5 dětí, ale májí lásku, přátelství, domov a zázemí.

To vše můžete mít například ve společné domácnosti s vaším partnerem/přítelem/ snoubencem/manželem. Na naší planetě žije přes 7 milionů obyvatel a to by v tom byl čert, aby na světě neběhal nějaký muž, který se perfektně hodí právě pro vás.

Co pro to můžu udělat?

To je vcelku klíčová otázka, protože čím více se usilovně snažíte, nebo hledáte je větší pravděpodobnost, že to nebude to pravé. Dříve nebo později vám něco začne vadit, něco, co jste úmyslně už od samého začátku přehlíželi jen proto, abyste nebyli sami.

Nějaká rada?

Určitě ano, nechte tomu volný průběh. Jeden moudrý muž jednoho dne řekl, že „život je přesný součet náhod“ a je to pravda. Cestujte, objevujte nebo jen vyrazte do přírody v okolí vašeho domova a jednou se objeví někdo a přeskočí jiskra.

Nechte to plynout. Když někoho poznáte, ještě nemusí znamenat, že spolu zestárnete. Není kam spěchat. Užívejte si života, poznávejte se, povídejte si. Když to tak má být, ono to vyplyne samo a ani to nepostřehnete. Pak jen budete vnímat to, jak jste šťastné.

Láska ale není věčná, vyprchá…

Ano, říká se to. Že láska je pomíjivá a že brzy opadne a vyprchá, jenomže opravdová láska pak přejde v něco krásného a příjemného. Ani tak moc nezáleží na tom, jestli stále cítíte počáteční zamilovanost nebo jste již ve fázi, kdy děláte kompromisy. Pokud jste oba šťastní, stejně tam ty jiskry budou. A pokud umíte a chcete na vztahu pracovat – oba dva, věřte, že ty jiskry ta mohou být i celý život.

Užívejte si život, lásku, přátelství, cestování a spoustu krásných zážitků s protějškem, se kterým je vám krásně a vznášíte se. Neřešte děti, svatbu, bydlení (i když bylo by namístě vědět zhruba, zda vám partner v těchto směrech vyhovuje názorově) a zbytečně to krásné a nepopsatelné mezi vámi netlačte na sílu. Ono to vše samo vyplyne.