Bydlení

Jakým pokojovkám se daří i bez slunečního světla?

Při výběru pokojových rostlin se zajímáme hlavně o to, co květiny potřebují. U bylinek platí pravidlo, že bylinky potřebují ke svému spokojenému růstu dostatek světla, vody a taky tepla. Jenže co potřebují jiné pokojové rostliny? Jaké jsou jejich potřeby? Pravdou je, že existují takové pokojové rostliny, které nepotřebují takřka žádné sluneční světlo. Jsou tedy schopné růst dobře i ve stinném koutě, který se často chce oživit právě pokojovou rostlinou. Pokud i u vás v rohu místnosti chybí život a pokud chcete právě do rohu místnosti dát nějakou pokojovou rostlinu, máme pro vás několik tipů na pokojové rostliny, kterým se daří i bez přímého slunečního světla.  

Každá pokojová rostlina je jiná, každá potřebuje něco jiného. I když si mnozí pěstitelé myslí, že každá pokojová rostlina potřebuje sluníčko, není to tak. Existují pokojové rostliny, které sluníčko příliš nevyžadují. Patří k nim třeba níže uvedené pokojové rostliny, které pěstujte i ve zmiňovaném stinném rohu.  

Dracéna 

Dracéna je oblíbenou pokojovou rostlinou. Není totiž zrovna náročná. Ke svému spokojenému růstu toho moc nevyžaduje, jen občasnou zálivku. Dokonce se obejde i bez sluníčka. Pokud půjdete do zahradnictví, překvapí vás, že dracéna je k zakoupení ve více jak padesáti druhů, tak můžete do každého rohu místnosti nakoupit zcela jiný druh.  

Bromélie 

O něco barevnější jsou bromélie. Člověka by při pohledu na ně napadlo, že potřebují ke svému spokojenému životu dostatek sluníčka, ale není to tak. Bromélie, i přesto, že jsou to tropické krásky, je možné pěstovat i na stinném stanovišti. Díky svým barevným a velkým, dekorativním květům krásně rozzáří nejeden smutný roh místnosti.  

Cyperus papyrus 

Milujete stálezelené rostliny? V tom případě ve stinném koutě domu pěstujte rostlinu zvanou cyperus papyrus, která si nejvíce libuje v bahně. Rostlině nikdy nesmí vyschnout zemina, na sluníčko však speciální požadavky nemá.