Zdraví

Jaké nemoci nás sužují v zimě a jak se před nimi chránit?

Zimní období se každým rokem nese ve znamení nachlazení a nemocí. V současné době se celá řada z nás potýká s nemocemi, které nám nedají v noci spát. Někteří jedinci stále bojují, ale ani jejich imunitní systém nebude silný dlouho. Prozraďme si tedy, jaké nemoci nás v zimě sužují a jak se před nimi případně chránit. Nikdo přece nechce být nachlazený či nemocný na Štědrý den, nikdo také nechce být nemocný nebo nachlazený v době, kdy se oslavuje příchod Nového roku.

Jaké nemoci nás v zimě sužují?

Jak již bylo zmíněno, zima se každým rokem nese ve znamení nachlazení a nemocí. Každý druhý člověk v tramvaji kašle, nejednomu člověku teče z nosu a jiní doufají, že budou moct promluvit v případě, že je někdo pozdraví. Nachlazení – to je to nejčastější, s čím se v zimě potýkáme. Nejotravnější je zásadně rýma, o níž se ví, že léčená trvá týden a neléčená sedm dní. Ostatně rýmu často doprovází bolest v krku a samozřejmě i kašel.

Nachlazení často předchází závažnějším onemocněním, jako je třeba angína, chřipka nebo střevní chřipka. To jsou taktéž časté nemoci, s nimiž se v zimě potýkáme a díky nimž se i zavírají školy, pokud chybí velké množství studentů.

Jak se před nemocemi a nachlazením chránit?

Je mnoho způsobů, jak se před nachlazením a před případnými nemocemi chránit. Například se doporučuje konzumovat velké množství vitaminů. Nejdůležitější je vitamin C, který podporuje imunitní systém. S vitaminem C ale zacházejte opatrně. Konzumujte potraviny, v nichž je obsažen, na druhou stranu ho ale nekonzumujte v abnormálně velkém množství.

Kromě toho pomáhá i vhodné oblékání. Omrzlinám předejdete tak, že budete nosit rukavice, šály a čepice. Většina nemocí putuje od noh, proto hlavně nohy mějte ustavičně v teple. Pokud nemáte kozačky tak teplé, jak byste si představovali, kupte si do nich teplou vložku.