Móda

Jak správně pečovat o plavky?

Plavky jsou sice něco, co si kupujeme každý rok, ale to není proto, že by ty staré byly poškozené. Je to proto, abychom měli plavka, které jsou zrovna pro dané období in. Každý rok se trendy ve světě plavek liší, mnohé ženy se proto rozhodly plavky sbírat. Střídají je během léta, nosí pokaždé jiné. Jenže aby jim všechny plavky vydržely dlouhá léta, musí se o ně dobře starat. Pokud se o ně dobře starat nebudou, plavky se jim rozpadnou po prvních pár použitích.  

Plavky nejsou tričko nebo jiný podobný kousek, který stojí pár korun. Plavky jsou dnes poměrně drahé, navíc ne vždycky se vám aktuální modely na trhu zalíbí. Doporučujeme se proto dobře starat o ty, které už máte doma.  

Je třeba o ně pečovat hlavně během léta, kdy plavky dostávají opravdu zabrat. Nosíme je do moře, kde dostávají opravdu do těla, také jim škodí chlor z koupališť a zahradních bazénů. Aby se vám opravdu nerozpadly, dodržujte několik pravidel.  

Ždímání plavek? Buďte opatrní 

Plavky jsou vyrobené z křehkého materiálu, proto k nim přistupujte opatrně. Ideální bude, když budete plavky prát v ruce. Pračka jim nemusí zrovna prospět. Pokud však chcete prát v pračce, na více jak třiceti stupňů plavky neperte.  

Při praní plavek v ruce se vyhněte zbytečnému ždímání. Plavky moc nepřetáčejte, ani je neobtáčejte a neždímejte při rotaci. Pokud z nich chcete dostat vodu, jemně je vymačkejte. Košíčky zbytečně neprolamujte.  

Důležité je i skladování plavek 

Pokud chcete, aby vám plavky vydržely opravdu co nejdéle, musíte je správně skladovat. Plavky by se neměly skladovat vlhké, ale zároveň se nesmí skladovat v plastových sáčcích nebo v podobných vacích. Materiál, z něhož jsou plavky vyrobené, potřebuje pro svůj spokojený život dostatek vzduchu. Pokud chcete plavky uschovávat v nějakých sáčcích, skladujte je spíše v látkových sáčcích, které jsou navíc ekologické.