Krása

Jak se na jaře a v létě starat o nehty?

Zimní počasí je již za námi, můžeme se s velkou pompou chystat na léto. Jak se během teplých měsíců správně starat o naše drápky, aby byly pevné a zářily zdravím?  

Voda, a vysušuje 

To je ale binec. Voda nás má hydratovat, ne vysušovat. Bohužel dlouhý pobyt ve vodě dokáže velmi oslabit naši kůži i nehtové lůžko. Nebojte se proto používat hydratační krém na ruce i několikrát denně. Péče se vám vyplatí. Kůže na rukou bude vláčná, nikoliv napjatá. Nehty budou zářit zdravím. Některé hydratační masky si dokonce můžete pořídit v drogerii i s rukavicemi. Ty si po nanesení krému jednoduše nasaďte a počkejte 15 minut, až se krém dostane do pokožky.  

Pitný režim pro nehty?  

Také se někdy přistihnete, že naprosto kašlete na pitný režim? V letních měsících se raději zaměřte na to, aby se vám to nestávalo. Ruce jsou totiž stále vystaveny vlivům okolí, které je vysušují. Hydratace z vnějšího i vnitřního prostředí se prostě a jednoduše hodí. Minimum jsou dva litry denně. Zvládáte?  

Jak je to s laky 

Laky na nehty nejsou zrovna svým složením příznivé pro zdraví našich nehtů. Obsahují totiž nebezpečná rozpouštědla, která se postarají o ještě větší vysušení kůže. Vysušené nehtové lůžko je následně ještě náchylnější na kožní nemoci, lámavost nehtů, nebo dehydrataci a praskliny. Místo laků byste raději v létě měli používat vyživující sérum. A když už to musí být, tak vybírejte kvalitní laky, s co nejmenším počtem chemikálií. Některé laky mají dokonce hydratační látky ve svém složení.  

Ochranné rukavice 

Nemůžete si představit letní období bez zahradničení? Výborně. Tato vášeň je krásná a prospěšná. Ale své ruce si raději během zahradních radovánek zakryjte rukavicemi. Ochrání vás od chemikálií i vysušené kůže.  

V létě se vyplatí nehtům věnovat větší péči než po zbytek roku. Budou pevné a budou zářit zdravím!