Krása

Fígle našich babiček

Pokud se totiž přikláníte k názoru, že články jsou jedna velká reklama na kosmetiku jednotlivých firem, které vás chtějí obalamutit a přinutit k nákupu, udělejte si prostě kosmetiku vlastní. Tělo si také rozhodně nezaslouží právě tolik chemie, kterou na něj patláme. Také si to myslíte?

Existuje totiž kosmetika za skvělou cenu a návrat k přírodě. Také je to hit posledních let. Mnoho z nás se učí jak si vyrobit domácí šampon, pleťovou masku a používat zahradní byliny. Místo smogu a kosmetického průmyslu, lékařů, lékáren, klinik a laboratoří prostě frčí babské rady.

Tak se prostě vrátíme v čase. Zkusíme se vrátit do časů našich babiček či praprababiček. Ty totiž nedrancovaly drogerii, parfumerii, lékárny a kosmetické salony. Plundrovaly spižírnu, lednice a kurník. Chcete nahlédnout pod pokličku našich babiček? Poodhalit jejich skryté fígle na krásnou pleť? Víte, že třeba vejce není pouze na vaření? Z vaší pletí totiž dovedou hotové zázraky!

Vejce nejen do buchet

Vyzkoušejte, co dokáží vejce s vašimi vlasy i pletí. Naše babičky si potrpěly na vajíčka a to celkem pravidelně. Dopřávaly si je nejen k jídlu, ale i pro pleť a vlasy. Žloutek dodá vašim kadeřím perfektní lesk a hebkost. Maska z bílku a citronu zase umí zklidnit a sjednotit vaši mastnou pleť.

Tak třeba maska. Dvě vejce vyšleháte s citronovou šťávou, přidáte trochu jogurtu a naneste na tvář. Zaměřte se zejména na vaši na T-zónu, která se vždy mastí nejvíc. 20 minut nechte působit.

Pokud máte problém se rty, prasklinky nebo opary. Zkuste ušlehat pouze žloutek s medem. Zabírá to dokonale.

Vajíčka, nebo alespoň vaječné žloutky jsou vhodné na vaše vlasy. Naše prababičky je používaly místo šamponu, na bohatou a lesklou hřívu. Nezkrotné kudrny zkrotí dokonale. Vlasy pak stačí jen opláchnout vodou a důkladně do nich vetřít dva žloutky. Po pár minutách, co je necháte působit, vlasy důkladněji opláchněte. Vlasy jsou po žloutkové kúře lesklé a zářivé.

Ocet, majolka i pivo

Pokud se vám ale mastí, je třeba je po žloutkové kůře buď ještě klasicky přemýt šamponem, nebo alespoň opláchnout octovou vodou. Ta je výborná pro lesk vlasů i desinfekci pokožky.

Máte-li vlasy suché a lámavé, naše babičky na ně dávaly domácí majolku. Prostě to chce trochu omastit kvalitním olejem. Tak to můžete zkusit.

Výborné je taky vlasy spláchnout pivem. Dobře vychlazený ležák, kterým promasírujete vlasy na závěr jejich běžného mytí, a pak ještě závěrečné opláchnutí studenou vodou dokáže divy. Vlasy jsou po umytí hladké a lesklé a jejich barva je mnohem výraznější.