Bydlení

Domácí zelenina chutná nejlépe. Jak pěstovat na zahradě i doma?

Současné ceny potravin nás stále více nutí zamýšlet se nad tím, zda si skutečně přejeme platit tak vysoké ceny za zeleninu. Zvláště v době, kdy existují podrobné návody na to, jak si kdeco vypěstovat doma. Na co se zaměřit? 

Ve skleníku i doma můžete mít hotový ráj

Váš skleník, ale také část místnosti ve vašem bytě, se snadno může proměnit ve zdroj zdravé zeleniny. Stačí si jen pořídit regály, které udrží váhu několika pater truhlíků. Právě kovové regály se pro tento účel skvěle osvědčily. Jsou dostatečně bytelné a odolné. Díky regálům máte možnost pořídit si několik pater své vlastní zeleninové úrody. 

Vsaďte na kvalitní substrát

Pokud chcete do něčeho investovat, pak to bude kvalitní substrát. Tyto směsi zemin, hnojiva i vitamínů jsou speciálně tvořeny pro jednotlivé skupiny rostlin. Jiný substrát budou vyžadovat saláty, rozdílný pak rajčata. Když dodržíte optimální podmínky pro jednotlivé druhy rostlin, vaše úroda bude úchvatná. 

Základní informace o jednotlivých plodinách

Než se pustíte do setí nebo výsadby, zjistěte si krátký souhrn informací o každé z rostlin, kterou jste se rozhodli pěstovat. Zjistíte tak základní péči, kterou bude během svého vegetačního období vyžadovat. A nezmýlíte se. Budete vědět, že rajčata a okurky bude potřeba vyštipovat, že saláty vám poděkují za hojnou zálivku, že papriky raději budete zalévat s menší intenzitou, nebo třeba to, že pro domácí rukolu nebo polníček potřebujete jen chuť, zbytek se dostaví sám. 

Přímo u vás doma

Do pěstování se můžete pustit třeba ihned. Stačí si do malého pařeniště vysít jedno balení řeřichy. A je to. Nyní je z vás oficiálně pěstitel. Semínka stačí pravidelně rosit a už za týden budete moci sklízet první plody svého úsilí. Řeřicha již vyrostla a může se stát skvělým základem pro vaši zdravou snídani. Stačí ji nakrájet na chleba. 

Domácí zeleninu si vypěstujete ve skleníku, na balkóně i doma v bytě.