Zajímavosti

Co chystá MCU? Filmy, které brzy zamíří do kin

Jste nadšeným filmovým fanouškem? Milujete sledovat filmy, ať už novější nebo staré dobré klasiky? Ať už patříte k té nebo k té skupině, pravděpodobně milujete filmové snímky ze studia Marvel. Právě tyto snímky se řadí k nejvýdělečnějším filmům, také jsou divácky nejoblíbenější. Nadcházející filmy jsou všechny součástí prodloužené smlouvy mezi společnostmi Marvel a Sony, přičemž by měly tvořit speciální Spider-Manovský vesmír. Navíc jednotlivé snímky brzy zamíří i do českých kin. 

Morbius 

Datum premiéry: 31. července 2020 

Morbius vypráví příběh Dr. Michaela Morbia, který sám sebe promění nešťastnou náhodou v upíra, když se snaží vyléčit ze vzácné krevní choroby. Ačkoliv Morbius zpravidla funguje jako Spider-Manův nepřítel, je občas též chápán jako antihrdina. Film bude uveřejněn 31. července 2020 a titulní roli Morbia ztvární Jared Leto. 

Venom 2 

Datum premiéry: 2. října 2020 

První Venom byl nečekaným úspěchem, který prokázal, že samostatný Spider-Manovský vesmír není tak hloupý nápad, jak si spousta lidí zprvu myslela. V pokračování se opět vrátí Tom Hardy jako Eddie Brock/Venom a postaví se proti sériovému vrahovi známému jako Carnage. Filmu se dočkáme 2. října 2020. 

Kraven the Hunter 

Datum premiéry: neznámé 

Další film, na němž se údajně pracuje, se točí kolem Kravena, ruského imigranta, který chce být známý jako nejlepší žijící lovec na světě. Scenárista snímku Richard Wenk v rozhovoru prohlásil, že ve filmu se mihne i Spider-Man. 

Black Cat and Silver Sable 

Datum premiéry: neznámé 

Počáteční fámy naznačovaly, že tyto dvě postavy se objeví ve společném filmu, ale nejnovější zprávy prozradily, že každá hrdinka dostane svůj samostatný film. O filmech jinak doposud není nic známo a zatím se ani neobsadily hlavní role. 

Spider-Man 3 

Datum premiéry: 16. července 2021 

Sony může vyrobit jen určitý počet filmů o Spider-Manových padouších, než dojde řada na samotného Spider-Mana, nemyslíte? Dřív nebo později se Spider-Man bude muset některému z antihrdinů postavit, až nad sebou ztratí kontrolu (Černý Petr by mohl padnout na Venoma). Přesto se však dočkáme i jeho samostatné, v pořadí již třetí (a pravděpodobně poslední) sólovky. Není potvrzeno, o čem film bude, ale to nezabrání Peteru Parkerovi v tom, aby se objevil i v dalším týmovém snímku Avengers, bude-li nějaký.