Zdraví

Uzdravte své tělo a napravte svou karmu pomocí meditace

Ve zdravém těle – zdravý duch. To je přísloví, které zná v dnešní době naprosto každý. Většina lidí ho však chápe teprve v té fázi života, kdy se bohužel potýká s tím, že má problémy se zdravím. Mnoho lidí totiž neumí jíst zdravě, ale teprve tehdy, kdy se potýká s nějakou nemocí, se rozhodne žít zdravým životním stylem, protože pouze tak lze dosáhnout pevného zdraví s nejlepší imunitou. Zdravý životní styl je následovně jenom o zvyku, protože pokud začnete jíst to, co máte, kdy máte, pak je to naprosto jednoduché udržet. O sportu a o pravidelném pitném režimu platí to samé – nejdůležitější je ten první krok.

Uzdravit své tělo můžeme tedy pomocí pestrého, zdravého, vyváženého, kvalitního a hlavně pravidelného jídelníčku, na který musíme dbát především. Pitný režim je další věc, díky které dosáhneme unikátního zdraví. Ovšem pak je tu také sport. Nemusíme běhat a cvičit sedy lehy, stačí, když pomocí nějaké sportovní aktivity uvolníme svou mysl. Věčné starosti a tíha každodenních problémů nám se zdravím jenom cloumá, protože se vyskytujeme ve stresu. To samozřejmě není dobré. Pokud však najdeme jinou aktivitu, díky které se budeme cítit naprosto fantasticky, pak sport není to nejnutnější.

Zkuste proto meditaci

Meditace je unikátní aktivita, během které se dostanete do míst, kde žádné problémy neexistují. Jde však těžko té úplné meditace dosáhnout. Nejdůležitější je si někde lehnout, do naprostého klidu (nemusí to být poloha v sedu, jak to známe z filmů) a představit si pláž – písek, šum moře. Musíme se na tuto vizi absolutně upnout. Do toho stačí říkat třeba „Hám šá“, což je pomocník, který nám pomůže se dostat do té absolutní meditace. Slovíčka si neustále opakujte, pomalu a zřetele v duchu, ale zkuste se pomalu v klidu dostat do té mezery. Opakujte si slova, ale chtějte se dostat mezit ta dvě slova. Zcela to pochopíte, až to zkusíte. Pakliže se však dostanete do této mezery, pak dosáhnete i nejvyšší meditace, díky které resetujete hlavu a budete šťastnější.