Zdraví

Jak účinně posílit naši imunitu?

Každý den nás na každém rohu čekají viry a bakterie, proti kterým bychom se měli umět bránit. Bohužel bránění se a odolávání je někdy zbytečné a už z počátku prohrané, když máme slabou imunitu. Jestliže i vy patříte mezi ty, kteří mají slabý imunitní systém, tudíž lehce podlehnete takřka každému onemocnění, měli byste s tím něco dělat. Přinášíme vám pár účinných rad a tipů, které vám pomůžou váš imunitní systém posílit.

Dneska najdete na internetu mnoho tipů a rad, které vám údajně mají pomoct s vaším imunitním systémem. My jsme vám vybrali ty nejúčinnější a nejefektivnější, které skutečně fungují. Posílení imunitního systému tak už nebude žádná věda!

Konzumujete dostatečné množství vitaminů?

Mnoho lidí nestíhá během svého hektického dne jíst ovoce a zeleninu. To je ta největší chyba, jaké se můžete dopustit. Jestliže nestíháte jíst ovoce a zeleninu, nemůžete se divit tomu, že váš imunitní systém je slabý.

V ovoci a v zelenině je největší množství vitaminů, které dokonale chrání náš organismus před viry a bakteriemi, jež na náš číhají venku. Dbejte tedy na pravidelný a dostatečný přísun vitaminů. Nejvíce vitaminů najdete nejen v domácím ovoci, jako je například jablko, ale i v tom exotickém ovoci, které ochlazuje náš organismus. Skvělým zdrojem vitaminu C je například takové kiwi, které se považuje za nejošklivější ovoce vůbec.

Otužujete se nebo ne?

Posílení imunity dosáhneme i tehdy, pokud se budeme otužovat. Stačí, když budete chodit třeba plavat do venkovního bazénu v tomto chladném počasí. Venkovní bazény bývají často vyhřívané, ale přechod je pro tělo dost zarážející, čehož jste chtěli dosáhnout. Pokud nestíháte plavat, zkuste se sprchovat studenou vodou. Samozřejmě nechoďte do studené sprchy přímo, ale postupně (stupeň po stupni) vodu ochlazujte.