Krása

Tipy pro krásné a pevné nehty

Součástí dokonalého vzhledu jsou také pevné a krásné nehty. V případě, že některá žena nemá upravené nehty, vypadá, jako kdyby o sebe nepečovala. Proto si ženy musí vynahradit čas na to, aby se o nehty staraly a vzhledově je upravily. Mohou si samozřejmě zajít na manikúru, ale samozřejmě existuje několik jiných tipů, jak o nehty pečovat, aby byly krásné.  

V případě, že toužíte po krásných a pevných nehtech, poradíme vám, jak o ně pečovat, aby byly opravdu jako z časopisu nebo z plakátů.  

Udržujte tvar nehtů 

Prvním úkolem, který je třeba dodržovat a splnit, je udržovat tvar nehtů. Podle profesionálních manikérek by měla každá žena udržovat tvar nehtu minimálně každých čtrnáct dnů, a to například pomocí kleštiček nebo pilníku, který je také skvělým pomocníkem při udržování pevných nehtů a udržování tvaru nehtu. V případě používání pilníku doporučujeme používat skleněné nebo měkké typy pilníků, jelikož nejsou tak tvrdé jako kovové. Kovové pilníky kvůli své tvrdosti třepí nehty, které se pod tíhou takového pilníku lámou.  

Zatlačujte nehtovou kůžičku 

Další tip, jak udržovat nehty pevné a zdravé, je zatlačovat jejich nehtovou kůžičku. V ideálním případě natřete nehty olejíčkem nebo jiným podobným změkčujícím přípravkem, posléze použijte třeba pomerančové dřívko, které je vhodné na zatlačování nehtových kůžiček. V případě zatlačování kůžiček si na to udělejte čas klidně i několikrát týdně, díky tomu budou nehty vypadat opravdu upraveně.  

Jak nanášíte krém? 

Pevné a krásné nehty získáte i tak, když budete dobře nanášet krém. Otázkou tedy je, jak nanášíte krém vy? Krém by se měl správně nanášet směrem od kloubů k zápěstí. Každý prst by se měl zároveň promasírovat zvlášť, to ostatně radí i profesionální manikérky, které o nehty opravdu pečovat umí. 

Kromě toho by se měl používat i šetrný odlakovač nehtů, stejně tak nepoužívejte i méně kvalitní lak.