Zdraví

Tipy a rady, jak na bolest zad

Sportujete nebo jen máte špatnou matraci? Bolet záda mohou jak ze špatně prováděného sportu, tak ze špatné matrace, která nám záda rozbolaví během noci. Samozřejmě příčina bolesti zad může být naprosto jiná, člověk většinou ví, proč záda na daný den cítí víc než obvykle. Pokud vás záda bolí tak, že ani nemůžete usnout, vězte, že v tom nejste sami. Na světě je v daný okamžik mnohem více lidí, kteří se potřebují bolesti zad zbavit. Naštěstí víme, jak se nepříjemné bolesti zbavit takřka ihned.  

Jelikož víme, jak může být bolest zad nepříjemná, rozhodli jsme se vám poradit, jak s bolestí zad zatočit. Přece jen bolest zad je jedním z nejčastějších zdravotních problémů, který nás sužuje. Pojďme si tedy říct, co zaručeně pomáhá.  

Přestaňte spát na břiše 

I když si mnozí lidé myslí, že spaním na břiše předejdou bolesti zad, pletou se. Naopak si bolest zad přiženou. Ideální je spát na boku s polštářem mezi koleny, případně se doporučuje spát na zádech s polštářem pod koleny.  

Změňte matraci, případně polštář 

Pokud poloha během spánku nezahnala bolest zad, zkuste vyměnit matraci nebo polštář. Často totiž problém je právě v tom. Sice neexistuje magická matrace nebo magický polštář, u nichž by bylo zaručené, že se vám v budoucnu bolest zad vyhne, ale je možné najít si matraci, která vašim zádům bude vyhovovat tak, že nebudou bolet. Příliš vysoké polštáře a měkká matrace – to jsou hrozby, po nichž záda bolí nesmírně.  

Kontrolujte si to, jak sedíte nebo jak stojíte 

Na bolesti zad se podílí i to, jak sedíte nebo jak stojíte. Dbejte na to, abyste neměli špatný postoj nebo špatný sed. Bolest zad by vás totiž nemusela opustit ani během dne. Hrbení jen přispívá k tomu, aby záda o sobě dávala po celý den vědět.  

Bolest zad mohou také zahnat různé náplasti, případně kapsaicinový krém.