Bydlení

Jak snadno udržet pořádek ve svém šatníku

Pokud strávíte před skříní půl hodiny vybíráním outfitu do práce, je něco ve vašem šatníku špatně. Je třeba si udělat ve své šatní skříni pořádek. Představte si šatník uklizený a s pevným řádem. Šatní skříň, kde všechno má své pevné místo a vy nemusíte zápasit s ramínky vždy, když do ní chcete cokoliv přidat, je velká výhoda. Věci by měly být vidět. Když si občas šatník uklidíte, určitě nestačíte zírat, co objevíte v zadních policích. Sejde z očí, sejde z mysli. Všechny ty kousky, co nechcete vyhodit, nikdy nevidíte a taky vůbec nenosíte. Jediné řešení je se věcí zbavit. Nechte si věci, které opravdu nutně potřebujete nebo které vážně zbožňujete a nosíte. Můžete poslat i věci dál. Vše, co se musí žehlit a vy to nikdy neuděláte, dejte do bazaru nebo do sběrny šatstva. Nic si ale nekupujte.

Zahoďte sentiment

Šaty z prvního rande se svým manželem a kabát po babičce hoďte do popelnice. Vzpomínky jsou v srdci a v hlavě, nepoužívejte sentiment jako výmluvu. Vytvořte si prázdninovou krabici plnou plavek, slaměných klobouků a žabek, které nosíte jen na dovolenou. Oblečení na významné události, stejně jako letní oblečení k moři, šaty na ples nebo do divadla, které moc často nenosíte, dejte bokem. Všechno toto oblečení, které si sem tam vezmete opravdu jen na nějakou událost, zabalte do krabic nebo do velkého vaku na oblečení a uložte jej někam mimo vaši každodenní nošenou garderobu, třeba do nástavců.

Čistota, ochrana a jednoduchost

Jednou z výhod, které uklizené šatny přináší, je to, že se o své oblečení konečně dokážete už vždy náležitě postarat. Až se zbavíte toho všeho, co vám tam překáží, všeho, čeho se už dlouho zbavit chcete, pořádně své poličky i šatní skříň vytřete a vložte do ní pár sáčků s řádnou ochranou proti molům. Vyhněte se raději drátovým ramínkům, která ta mohou vaše oblečení dost zničit. Umělá se často lámo. Ta dřevěná sice zabírají víc místa, ale to už nyní máte a tato ramínka vám dlouho vydrží. Už nikdy nenechejte svoji šatnu zase sklouznout do toho stavu, v jakém byla. Pravidelně dělejte menší úklid, ať nemusíte zase za rok absolvovat to samé.