Bydlení

O jaké rostliny se nemusíte takřka vůbec starat a přesto rostou?

Jsou rostliny, o které je nutné se starat a které žijí třeba jenom pár měsíců. A potom jsou takové, které vydrží růst v podstatě neustále, a přitom se o ně není nutné nijak výjimečně starat. Podívejte se, jaké si doma můžete zasadit i vy. Jednotlivé rostliny jsou ideální pro ty, kteří nemají času nazbyt a jejichž diáře jsou plné k prasknutí, že se ani péče o rostliny do nich nevejde.  

Jarní cibulka 

Není to jenom cibule klasická, kterou je možné používat v kuchyni. Existuje také takzvaná jarní cibulka, která má velmi zajímavou chuť a využití v kuchyni. Pokud ji zkusíte, rozhodně vás nezklame. Můžete si ji také takzvaně zasadit. Jak? Bílý spodek s kořínky vložte do sklenice s vodou. To je celé. Při dostatku světla bude krásně růst. 

Česnek 

Stačí si koupit ten čerstvý a máte surovinu do kuchyně, která vám bude růst neustále. I tady stačí jenom hodit česnek do sklenice s vodou. Postupně z něho budou růst dlouhé klíčky, které je možné postupně odkrajovat a následně je používat při vaření. Skvěle chutnají a jsou zdravé. Potěší, jak rychle budou stále dorůstat a jak bohaté uplatnění v kuchyni mají. 

Mrkev 

Ta vám sice nevyroste celá, ale bude vám nepřetržitě růst mrkvová nať, která se bude hodit do salátů, do polévek, jako ozdoba i jako dochucení. Stačí jenom mrkev říznout 2 centimetry od místa, kde nať roste. Potom si připravte misku s 1 cm vody. Tam mrkve položte. Pouze dolévejte vodu a uvidíte, jak budou natě krásně růst. Úplně samy. Zbytky mrkve tak nebudete nikdy vyhazovat. 

Bazalka 

Milujete její chuť a také její vůni? Pokud ano, nemusíte ji pěstovat jenom klasicky v květináči. Pořiďte si nikoliv jenom lístky, ale i celé stonky. Ty následně jenom vložte do sklenice s vodou tak, aby její lístky byly nad hladinou. Nic více dělat nemusíte a přitom uvidíte, jak dobře bude bazalka růst. Stejně, jako by byla v květináči s hlínou. Jak je vidět, i bez ní se obejde.