Krása

Naučte se pečovat o suchou pokožku i v zimě. 5 tipů, jak na to

Majitelky suché pleti se zimy bojí jako čert kříže. A nejen ony, nepříjemnými pocity úzce spjatými s dehydratací a narušením kožní bariéry trpí i ženy s jinými typy kůže. Není divu – pokožka dostává zabrat více než po zbytek roku. Neustálé přecházení z vyhřátých prostor do třeskutého mrazu nám zkrátka nesvědčí a nezbývá, než se o sebe začít adekvátně pečovat. Chcete-li letošní zimní období přečkat v pohodě a se zdravou pletí, dodržujte následující doporučení.

1. Nepodceňujte hydrataci

Dočetla jste se, že hydratovat pleť v zimě není dobrý nápad, protože kůže s vyšším obsahem vody snadno zamrzá a tvoří se na ní praskliny? Pak na tento mýtus rychle zapomeňte. Hydratace je během zimních měsíců důležitá, protože v chladném počasí vysychá i pokožka, která běžně suchá není. Důvod je prostý – produkuje mnohem méně mazu a z hydrolipidického filmu se vytrácí voda. Kožní bariéra nefunguje, jak by měla, a dostavují se charakteristické projevy nadměrného vysoušení.

Účinnou hydrataci svrchní vrstvy kůže zajistíte pravidelnou aplikací krému na suchou pokožku s vhodným složením. Vyzkoušejte kvalitní kosmetiku od francouzské značky Bioderma. Její produkty neobsahují parabeny a jsou vhodné pro všechny typy pleti.

krém na suchou pokožku

2. Chraňte pleť před UV zářením

Málokdo si uvědomuje, že ostré sluneční paprsky pronikají i skrz mraky a mohou na kůži velmi intenzivně působit i během zimy. Nezapomeňte proto na adekvátní ochranu kůže před nebezpečnými UVA a UVB paprsky, a to nejen během pobytu na horách, kde o sobě sluníčko dává vědět zdaleka nejvíce.

3. Hýčkejte své ruce

S příchodem mrazů věnujeme pozornost obličeji, ale často zapomínáme na ochranu nadměrně namáhané kůže na rukou. Když se teploty pohybují kolem nuly, nevycházejte bez rukavic a mějte vždy v pohotovosti kvalitní krém na suchou pokožku. Suché pokožce rukou neprospívá ani časté oplachování vodou.

krém na suchou pokožku

4. Dejte sbohem horké koupeli

Lázeň ve vaně plné horké vody patří k nejpříjemnějším zážitkům, které si můžeme po návratu ze studeného prostředí dopřát. Suché pokožce však horká voda vůbec nesvědčí, protože z ní smývá ochranný film, otevírá póry a činí ji mnohem senzitivnější vůči okolním vlivům. Pokud si přesto relaxaci ve vaně neodpustíte, neplánujte si ji bezprostředně před tím, než vyrazíte do ulic.

5. Doma nepřetápějte

Za okny mrze až praští, vy si naštěstí můžete zatopit. Jen mějte na paměti, že v důsledku prudkých změn teplot pleť velmi trpí. Proto nepřetápějte, a naopak se snažte teploty v místnostech průběžně snižovat. Hledejte optimální hodnoty, při kterých se budete cítit komfortně. A když už nic jiného, pro mírnou aklimatizaci alespoň vypněte topení v předsíni.