Bydlení

Malý dřez je prokletí. Jaké problémy a starosti způsobuje malý kuchyňský dřez?

Rozhodli jste se rekonstruovat kuchyni nebo chcete jen ve své kuchyni vyměnit dřez za modernější alternativu? Ať už se chystáte do velké modernizace či rekonstrukce, výběr dřezu rozhodně nepodceňujte. Sice by se neměl podceňovat výběr ničeho v kuchyni, ale nad dřezem opravdu nemávejte rukou stejně jako nad výsuvnými zásuvkovými lištami nebo nad nábytkovými úchytkami. Pokud byste totiž zvolili špatný dřez, mohli byste toho litovat do konce svého života. 

Při zařizování a vybavování kuchyně si člověk neuvědomuje, jak důležité zařizování kuchyně vlastně je. Člověk si v takové chvíli neuvědomuje, že bude muset v kuchyni vařit, že v kuchyni bude trávit opravdu velkou spoustu svého volného času. Je proto důležité, aby kuchyně byla naprosto příjemná a aby v ní práce a vaření jako takové bylo naprosto snadné. 

Snadnou práci a vaření však může rapidně zkomplikovat malý dřez. 

Velikost dřezu je důležitá

Jelikož dnes chtějí mít lidé kuchyni hlavně stylovou, nedívají se tak na praktické vlastnosti konkrétních kusů nábytků jako na jejich vzhled. To je však chyba. V kuchyni hraje hlavní roli hlavně praktičnost, proto na ni pamatujte i při výběru kuchyňského dřezu. 

Ten byste rozhodně neměli kupovat malý, protože malá velikost dřezu může způsobit maximálně hojný výskyt vrásek na vašem čele. 

Jaké problémy a starosti způsobuje malý kuchyňský dřez?

Říkáte si, že když jste investovali do dražší myčky, tak nemusíte investovat do většího kuchyňského dřezu. Jenže to je omyl. Dřez by měl být vždycky větší, tím pádem i praktičtější, nebo vám bude svou malou velikostí rvát žíly z rukou. Ve dřezu se přece jen neumývá nádobí, ale také se omývá zelenina nebo cedí těstoviny. Pokud bude dřez malý, nebudete moct správně zacházet hlavně s většími kusy nádobí. 

Kromě toho při umývání větších kousků nádobí, které se do myčky nevejdou, bude voda stříkat na všechny strany. Dostane se tak snadno do spojů linky, která rázem nabobtná a zvlní se.