Bydlení

Květiny pro nezkušené. Vypěstujte si svou zahrádku

Láká vás pěstování rostlin, ale nejste si jistí tím, jestli to zvládnete s nulovými zkušenostmi? Rozhodně byste se svého snu o krásné zahrádce neměli vzdávat. To, že neoplýváte zkušenostmi ještě neznamená, že květiny vypěstovat nemůžete. Právě naopak – některé květiny snesou i vaši začátečnickou péči, tím si můžete být jistí.  

Otázkou ale stále zůstává, o jaké květiny zvládnou pečovat i začínající pěstitelé. Kupodivu je takových květin víc než dost, možná jste v takový výběr ani nedoufali.  

Kakosty 

K vůbec nejzajímavějším rostlinám patří takzvané kakosty. Jejich hlavní výhodou je to, že se umí přizpůsobit prakticky všem podmínkám, jakým je vystavíte. Jedná se však o jednoletky, které jsou však velice vytrvalé. Nevadí jim být na slunci ani ve stínu, dokonce se spokojí i se suchou nebo vlhčí půdou. Je jim to zkrátka jedno. I proto jsou určeny hlavně nováčkům ve světě pěstitelství nebo lidem, kteří nemají na svou zahrádku čas, přesto chtějí, aby zela všemi barvami.  

Třapatky 

K velice oblíbeným květinám patří třapatky, které si mimochodem oblíbili i začínající pěstitelé. Třapatky poznáte tak, že mají barevné okvětní lístky, ale velice tmavý, vypouklý střed. I v tomto případě se jedná o nenáročné rostliny, které si vystačí se zahradní půdou. Pokud je budete chránit před silným poledním sluníčkem, budou vám růst až do pozdního podzimu.  

Denivky 

Rostliny podobající se trochu liliím. I tak lze popsat denivky, které patří k nenáročným květinám, jež můžete pěstovat na své zahrádce, i když jste zahradník – amatér. Denivky jsou trvalky, kterým se daří nejvíce na slunných nebo polostinných stanovištích. Dokonce jsou mrazuvzdorné, tudíž je nemusíte nijak chránit před úderem zimních mrazíků. Jejich zvláštností je, že každý den se rozkvétají nové a nové květy. Žádný květ se při západu slunce nezavře, ráno se vždy otevře zcela nový květ, který předtím rozkveten nebyl.