Zdraví

Kladné vlastnosti skořice

Skořici všichni jistě moc dobře známe. Každá hospodyňka ji doma určitě najde, protože je součástí nejednoho kuchařského i pekařského receptu. Skořice je velice prospěšná pro naše zdraví, ale musíme si dát pozor na množství, které konzumujeme. Množství skořice zkonzumované za jeden den by nemělo být větší než jedna lžička.

V čem nám skořice prospívá

Skořice je velice prospěšná pro náš mozek. Už jen její vůně okamžitě aktivuje mozkovou činnost, zdokonaluje vaši paměť a díky skořice se dokážete déle soustředit. Skořice nám také udržuje ideální hladinu cukru v krvi. Pokud vás trápí zažívání, tak skořice je pro vás skvělou volbou, abyste si jej dali do správné rovnováhy.

Zda toužíte shodit nějaké to kilo, které vás trápí skořice je ten pravý pomocník, protože dokáže skvěle spalovat tuk. Také zda bojujete s celulitidou, není na škodu pořídit si krém s obsahem skořice. Ta skvěle vaši pokožku prokrví a zbaví vás tukových polštářků. Pokud jej budete používat pravidelně, budete velice mile překvapeni, jak brzy se dostaví výsledky.

Také pro ty, které trápí zápach z úst, máme dobrou zprávu. Pasty se skořicí jsou velmi účinným bojovníkem proti tomuto problému.

Využití nejen pro tělo

Skořice je všestranným pomocníkem v domácnosti. Prozradíme, jak ji využít i trochu jinak, než jste zvyklí.

Také se vám stává, že se vám v květináči usídlí malé mušky? Jak se jich zbavit je velice jednoduché. Postačí, když do postiženého květináče nasypete malé množství skořice. Také pokud jste nedopatřením například při přesazování nebo zalévaní ulomili list. Stačí na postižené místo nasypat trochu skořice a místo se zacelí a květina poroste dál.