Zdraví

Jaké potraviny zlepší náladu a zároveň po nich nepřiberete?

Co se podílí na pevném zdraví? Jednoznačně strava, ale také naše nálada. Je dokázané, že když máme náladu špatnou, když jsme ve stresu nebo v depresi, naše zdraví není zrovna v nejlepší formě. Je proto dobré se udržovat ve skvělé jak psychické, tak fyzické kondici, aby se našemu zdraví dařilo po všech stránkách. Málokdo ví, že existují potraviny, po kterých se nejen netloustne, které tedy jinými slovy neškodí našemu zdraví, ale které také zlepšují náladu člověka, díky čemuž se minimalizuje výskyt stresu a napětí.

Opravdu existují jídla, která vám zkrátka chutnají a po kterých se vám rozvírá úsměv na tváři. Dobrá nálada je podporována díky tomu, co v sobě jednotlivé potraviny urývají. Podívejme se na několik potravin, které jsou nejen chutné a zdravé, ale také po kterých se nám zlepšuje nálada a netloustne se po nich.

Pomeranče

Jednou takovou potravinou jsou pomeranče, které sice mizí z pultů obchodů, na druhou stranu jsme si jich užili víc jak dost. Pomeranče obsahují vitamin B8, který je známý tím, že zmírňuje pocity úzkosti a zamezuje panickým stavům.

Banány

Banány jsou další podobnou potravinou, která obsahuje takzvaný tryptofan, tedy aminokyselinu, která se v těle změní na takzvaný hormon štěstí. Navíc banány jako takové mají v sobě ukryté velké množství vitaminu B6, jehož nedostatek je právě důvodem pochmurné nálady. A obsahuje samozřejmě i draslík, který podporuje nervovou soustavu člověka.

Borůvky

Zatímco pomeranče z pultů obchodů mizí, borůvek je nyní všude dostatek. Jsou opět plné antioxidantů, zbavují tělo radikálů. Jsou nejen prevencí vůči rakovině, ale také snižují možný výskyt deprese.

Kari

Koření zvané kari má podle mnoha odborníků antidepresivní účinky. Pomáhá dokonce bojovat se záněty, dokonce je vhodná i při regeneraci po úrazech. A zlepšuje paměť.