Bydlení

Jak vybrat otopné těleso do koupelny

Plánujete rekonstrukci koupelny a zvažujete do ní instalaci otopného tělesa? V tom případě vám dáme pár tipů na co se při výběru zaměřit a co všechno tělesa nabízejí. 

Možnost vytápění

Již při nákupu je nutné znát možnost vytápění. Možnosti jsou celkem tři a to elektrické, ústřední a kombinované vytápění. 

Elektrické vytápění vyžaduje pořízení topné tyče dle výkonu výrobku a připojovací sadu. U topné tyče si můžete navíc vybrat provedení s termostatem, nebo bez.

Barevné provedení

Otopná tělesa jsou dostupná v různých barevných provedeních. Na trhu můžete pořídit například klasickou bílou, bílou matnou, chrom, leštěnou nerez, broušenou nerez, antracit, stříbrnou, bílou chrom, bronzovou, břidlici s texturou, černou matnou, mocu metalízu, slonovou kost, šedý hliník v metalíze nebo třeba zlaté provedení, které působí luxusním dojmem. 

Tvar

Tělesa jsou dostupná v různých tvarech jako je například retro, designový vzhled, tvar E, tvar I, tvar H, deskový nebo rámový vzhled. 

Rozteč

Pro připojení tělesa je žádoucí znát rozteč připojení a jeho umístění. Rozteče se můžou pohybovat od 50-1090 mm. U rozteče 50 mm pak můžete navíc volit mezi symetrickým připojením (na střed) nebo nesymetrickým (na bok) tělesa. 

Výška a šířka

Výška otopného tělesa může být v rozmezí od 343-1900 mm a jeho šířka od 150-1277 mm. 

Materiál 

Těleso může být vyrobeno například z hliníku, nebo také z nerezu, oceli. 

Výbava

Podle tvaru a provedení otopného tělesa můžete vybrat i příslušné vybavení. Některé modely tak můžete opatřit například držákem ručníků, nebo háčkem na ručníky apod. 

Otopné těleso si můžete vybrat například na e-shopu Krásné Koupelny.