Móda

Jak poznat koženou kvalitní kabelku od nekvalitních kabelek?

Každá žena má svou vlastní sbírku kabelek, kterou se jen snaží rozšiřovat. Říká se, že ženy musí mít minimálně jednu velkou černou kabelku, která bude taková univerzální, poté musí mít kabelku malou přes rameno, která bude určená na procházky nebo se bude nosit tehdy, kdy jsou ženy s kamarádkami na kávu, a také musí mít jeden batůžek a jedno psaníčko do společnosti. Nikde se však nepíše, že musí mít ženy i koženou kabelku, kterou by se chlubily široko, daleko. Je však pravdou, že kožené kabelky jsou v současné době hojně vyhledávané. Ženy totiž touží po kabelkách, které dlouho vydrží. Nebojí se do nich ani investovat, chtějí, aby jim vydržely dlouhá léta.  

Kožené kabelky jsou známé tím, že pokud se o ně dobře staráte, mohou vydržet opravdu desítky let. Možná byste na půdě našli kabelku ještě po prababičce, která bude stále v dobrém stavu, jelikož je z pravé kůže. Říká se, že pravé kvalitní kožené kabelky je možné dědit z generace na generaci. Už jen z toho důvodu se vyplatí do těchto kabelek investovat. Jenže nabízí se otázka, jak poznat kvalitní koženou kabelku od méně kvalitní kabelky, kterých je na trhu bohužel méně.  

Jděte podle čichu 

Když držíte v rukou koženou kabelku, poznáte to podle čichu, proto se jím řiďte. Pravá kůže má specifickou vůni, kterou nejde nijak napodobit. Navíc kvalitní kožená kabelka voní neustále, a to dokonce i během samotného nošení.  

Jděte podle pohlazení 

Každou kabelku si před koupí pohlaďte. Pravá kůže je na omak teplejší, proto na kabelku přiložte ruku, než si ji koupíte. Takto poznáte rozdíl mezi pravou koženou kabelkou a kabelkou ze syntetického materiálu. Pravá kůže je organická, tudíž reaguje naprosto jinak na okolní teplo než syntetický materiál, z něhož jsou vyrobeny ostatní kabelky na trhu.