Krása

Jak pečovat o vlasy během chladnějších jarních dní

Vlasy jsou naší chloubou a je důležité o ně pečovat. Pokud je přesunete na druhou kolej, zanedlouho toho budete litovat a své sebevědomí rapidně snížíte. Zejména během dlouhé zimy a prvních chladnějších jarních dnů je důležité, abyste o své vlasy pečovali jinak než po zbytek roku. V tomto ročním období jsou vlasy choulostivější a sušší.  

Změňte svůj šampon 

Jelikož jsou vlasy sušší, je důležité používat šampon určený suchým vlasům. Bylo prokázané, že během chladnějších ročních období klesá tvorba mazu nejen pokožky, ale právě i vlasů, což způsobuje jejich nadměrnou suchost. Pokud teploty klesnou pod osm stupňů, tvorba mazu se pozastaví dokonce úplně. Pokud si svou kštici budete umývat šamponem pro suché vlasy, podpoříte tvorbu mazu v období, které je pro vlasy náročnějším.  

I v zimě vlasy hydratujte 

Celková péče o vlasy v chladnějších měsících či začátkem jara vyžaduje také dostatečnou výživu, a ještě důležitější hydrataci. Do péče o kštici zařaďte předně vyživující masky na vlasy, také svým vlasům dopřejte regenerační zábaly. Vhodné je používání kokosového oleje, z něhož takový zábal může být vyroben.  

Během chladnějších měsíců nepoužívejte vlasové elektro 

Jelikož jsou vlasy po zimě hodně suché a začátkem března se jejich stav moc nemění, měli bychom žehličky, kulmy nebo fény nechávat stranou ve skříni. Čím víc omezíme používání vlasového elektra a s ním spojeného používání stylingových přípravků na minimum, tím méně budou vlasy poškozeny.  

Při barvení volte tmavší barvy 

Pokud se začátkem března rozhodnete změnit svou barvu vlasů, volte tmavší odstíny. V opačném případě zesvětlení vede k dalšímu vysušení vlasů. Při domácím barvení pozor na větrání a další poklesy teplot, při kterých klesá stupeň toho, jaký odstín barvy se vám na vlasech po umytí objeví.