Krása

Jak pečovat o ruce, aby byly jako z reklamy?

Člověk by se měl o sebe starat. Měl by si každý den naordinovat zdravou stravu, aby netrpěly orgány uvnitř těla, bez nichž bychom nemohli fungovat tak, jak fungujeme běžně a denně. Kromě toho bychom se měli starat i o naši pleť a pokožku, která může vysychat nebo praskat. Problémem bývají často ruce, které praskají a které jsou často velice suché, dehydrované. Mnozí lidé na to nedbají, nevšímají si rukou jako takových, ale pravdou je, že právě ruce jsou známkou toho, jak se o tělo staráme. Proto o ruce správně pečujme.  

Jenže když se řekne “péče o ruce”, jen málokdo ví, co to obnáší nebo jak to vypadá. Proto si prozraďme, jak správně o ruce pečovat, aby byly krásně hydratované, vyživené a plné síly, nepopraskané.  

Maska patří i na ruce 

Mnohé ženy používají masky na obličej, ale jen málokdo si uvědomuje, že masky patří i na ruce. Existují masky na velmi suché ruce nebo jiné vyživující jednorázové masky. V současné době jsou populární hlavně masky s arganovým nebo s avokádovým olejem.  

Rukavice jsou základ 

Pokud nechcete, aby vaše ruce trpěly, měli byste používat rukavice, a to nejen v zimě, kdy ruce chřadnou pod tíhou chladného a mrazivého počasí. Používat by se měly rukavice také při práci doma. Gumové rukavice by měly být součástí vaší výbavy při každém domácím úklidu. Ideální jsou gumové rukavice po lokty, jelikož se do nich nedostane voda.  

Estetická medicína je také řešení 

Připadá vám, že vaše ruce jsou staré? Že vypadají staře a nejsou mladé? Měli byste podstoupit omlazení rukou v podobě estetické medicíny. Jedná se o metody, během kterých podstoupíte například pulzní osvětlení, laserové zákroky nebo i chemické peelingy, které dodají vašim rukám znovu svěží a krásný vzhled. 

Samozřejmostí péče o ruce je aplikování hydratačního krému, který byste měli mít neustále po ruce.