Móda

Eleganci pro jakoukoli příležitost přináší midi sukně

Spousta žen se na jaro vysloveně těší. Mimo jiné i proto, že konečně odloží dlouhé kabáty, péřové a prošívané bundy, teplé kalhoty a vezme si konečně na sebe něco lehčího. Sukně skryté v útrobách skříně teď dostávají svoji šanci. Nepropásněte ji. V jakých sukních letos zaručeně sklidíte obdivné pohledy mužů a závistivé pokukování žen, které ani zdaleka nejsou tak in, jako vy?

Slušivé a univerzální 

Na úvod jednu poměrně zásadní informaci. Letos letí sukně v délce midi. Ovšem samozřejmě to neznamená, že byste měly všechny sukně, které jsou kratší nebo naopak delší poslat hned do kontejneru pro charitu. Jenom pokud jste dosud této délce ve své šatníku nevěnovaly moc pozornosti, měly byste to teď napravit. Midi délka je slušivá, elegantní a vhodná pro prakticky jakoukoli společenskou příležitost snad s výjimkou velké večerní. To se o velmi krátkých nebo naopak extrémně dlouhých sukních říci bohužel nedá, tam musíte být mnohem opatrnější.

Tričko nebo top do pasu

Můžete si vybrat midi sukně v různém provedení: áčkové střihy, pouzdrové, rozevláté kolové. Šik budou klasické, ale i romantické s volánky, krajkové či třeba pletené. Do módy přichází i plisované midi sukně. Měla jste na sobě plisovanou sukni naposledy jako školačka? Nebojte se a zkuste to, budete překvapené. Velmi důležité je ale co si vzít k sukním. Do práce bude ideální decentní halenka, kterou zastrčíte do sukně. Na odpolední schůzku s kamarádkami se budete skvěle vyjímat v topu, nebo hezkém elegantním tričku. Bude-li obzvláště teplý den, nebojte se i odhalit ramena. Jakmile nastane chladno, zkuste lehký svetřík nebo mikinu, ovšem s jednou podmínkou: mělo by jít o kratší střihy maximálně do pasu. V dlouhém svetru budete vypadat jako babička, není to k tomuto druhu sukně ani sexy, ani šik.