Krása

Domácí masky, které zachrání naše vlasy

Vlasy jsou bezpodmínečně pýcha každé ženy. Musíme o ně proto velmi pečovat. Ženy si o ně pečují především tak, že si kupují nejrůznější přírodní kosmetiku na vlasy, používají nejrůznější vodičky a jiné přípravky, které mají pomáhat vlasům, aby zůstaly pořád tak krásné a lesklé, jako je mají v době, kdy si vodičky kupují. Přírodní šampony zaručují, že na vaše vlasy nepůjde žádná chemikálie, proto se rozhodněte koupit například oblíbenou kosmetiku YVES ROCHER, která je z osmadevadesáti procent přírodní. Ovšem přírodní kosmetiku najdete i v jiných značkách, toto byl jen příklad.

Ženy jsou zvyklé si se svými vlasy hrát. Většinou je žehlí, fénují, kulmují, ale pro jejich vlasy to není zrovna to nejlepší, co mohou udělat. Po žehlení se jim vlasy třepí a mnohdy i lámou. Po fénování jim odumírají zdravé vlasové cibulky a u kulmování se dočkáte pouze spálených vlasů. Pokud tedy po takové denní „péči“ o vlasy usilujete o skutečnou péči, která vaše vlasy stoprocentně zachrání, pak byste se měli obrátit zejména na takové přípravky, které jsou osvědčené. Pokud však netoužíte utrácet za takové přípravky, sáhněte po tom, co máte doma, protože právě z obyčejných surovin dokážete splácat směs, která je podle žen mnohem účinnější, než jakákoliv drahá mastička, vodička nebo jiný přípravek, který má zaručit regeneraci vlasů, ovšem je to jen plýtvání penězi.

Co pomáhá v boji proti lupům?

Pokud máte problémy s lupy, postačí vám například bílý jogurt, který smícháte se lžičkou medu a před umytím vlasů ho zhruba na patnáct minut aplikujete do vlasů (hlavně na vlasovou pokožku). Tato směs vám pomůže vyčistit pokožku, vyrovná hladinu pH a řádně vám vaše vlasy dehydratuje.

Co pomáhá pro suché vlasy?

V tomto případě pomáhá zábal z avokáda, které je hotový zázrak této planety. Avokádo nejen pomáhá při hubnutí, ale je fantastické právě i pro vlasy, zejména pro ty suché. Pokud k němu přidáte trochu medu  a lžičku mandlového oleje a necháte ve vlasech patnáct až dvacet minut působit, setkáte se po umytí nejen s vláčnými vlasy, ale především i s lesklými vlasy.