Bydlení

Čím vyšperkovat ložnici?

Ložnice je oáza klidu. Právě do této místnosti se těšíme po dlouhém, náročném dni, právě zde trávíme svůj veškerý čas, když jsme nemocní. Ložnice by na nás jednoznačně měla působit příjemně, nikoliv nezařízeně nebo neútulně. Jestli z vaší ložnice máte pocit, že je neútulná, nezařízená a jestli na vás nepůsobí příjemně, měli byste s tím něco udělat, konkrétně byste měli svou ložnici trochu vyšperkovat. Mít jen nábytek v ložnici, to opravdu nestačí. Je nutné investovat i do bytových doplňků, které sice v ložnici uvidíte jen vy, ale právě vám musí přijít ložnice příjemná.

Pokud se ptáte, jak takovou ložnici vyšperkovat, máme několik tipů. Jednotlivé tipy jsou samozřejmě velmi moderní a nadčasové, nemusíte se bát, že byste investovali do krámů, které zanedlouho

vyhodíte, pokud se budete držet našich rad. Tak čím tedy ložnici vyšperkovat, co nám pomůže udělat z ložnice oázu klidu, v níž se budeme cítit příjemně a dobře?

Obrazy hrají velkou roli

Nic nevypadá méně zařízeně než místnost, kde nejsou obrazy. Obrazy jsou zkrátka součástí každého pokoje, bez nich je místnost neútulná a nepříjemná. I ložnice by měla být plná obrazů. Nevolte však kdejaké obrazy. Myslete na to, že ložnice by měla být zejména příjemná, přes to nejede vlak. Neinvestujte tedy do takových obrazů, které ve vás vzbuzují nepokoj a které vás nenechají spát.

Nevhodné jsou například dráždivé a výrazné obrazy plné abstrakce, vhodné jsou na druhou stranu uklidňující obrazy krajiny nebo případně obrazy měst nebo zvířat, které většinou jsou velmi vkusně zpracovány.

Plédy, dečky, kožešinky

Ložnice je také místo, kde by mělo být neustále teplo. Pokud je v ložnici zima, nebudete tam spát, to je jasná věc. Kromě klasických peřin si svou ložnici vybavte třeba takovými plédy, které ostatně mohou později sloužit jen a pouze jako dekorace. V případě, že se ochladí, můžete plédy využít pro zahřátí.

Plédy a dečky nejsou to jediné, co z ložnice udělá moderní místo. I kožešinky budou hrát do karet. Buď si je můžete dát přes křeslo v ložnici nebo k posteli, abyste každé ráno šlápnuli do měkkého.