Zdraví

Brokolice – tak neoblíbená, přesto tak zdravá!

Zdravý životní styl je volba, pro kterou se rozhoduje v poslední době velká většina z nás, a to jen z toho důvodu, že touží po zhubnutí. Většinou ženy se pouští do drastických diet, které jsou neúčinné a navíc nebezpečné, proto je nutné je přemluvit, aby se také daly ke zdravému životnímu stylu, díky kterému nebudou hladovět a budou se cítit rozhodně zdravě, protože se jejich jídelníček bude skládat z absolutně fantastických potravin, které v sobě nesou přesně to, co v sobě nést potřebují. Pakliže si myslí, že řada potravin je opravdu drahá, tak se mýlí, protože velkou většinu si mohou vypěstovat na své vlastní zahrádce.

Mezi takové potraviny se řadí třeba česnek, který je dobré dávat do každého jídla – dodá mu ojedinělou chuť a také naše zdraví rázně upevní, protože je antibakteriální a antivirový. Dále si můžeme vypěstovat mrkev nebo cibuli, což také dáváme takřka do všeho. Mimo jiné můžeme přejít také k brokolici, i když to je druh zeleniny, který není zrovna oblíbený. Je to ale škoda, protože právě brokolice v sobě nese tolik zdravých složek, až by to jeden na ruce nespočítal. Mimo jiné nám do jisté míry podporuje hubnutí, a to nejen díky vitaminům, které v sobě nese.

Pomáhá na rakovinu prostaty

Její zázračné účinky na zdraví jsou naprosto fenomenální. V posledních výzkumech se dokonce ukázalo, že velmi dobře bojuje s rakovinou prostaty, což jistě ocení především pánové ve středním a vyšším věku, kteří jsou touto nemocí stíháni nejčastěji. Je ale nutné, aby se brokolice nejedla moc uvařená, stačí krátce lehce povařit nebo přidávat ji do jídla syrovou, například rozmixovanou a podobně. Je to z toho důvodu, že jako u každé zeleniny, tak i u brokolice, se během vaření odstraní právě ty prospěšné složky, které v sobě nesou hromadu vitaminů. Její složky mají mimo jiné dobrý vliv i na trávení.