Móda

Barefoot jako nový trend. Stojí opravdu za vyzkoušení?

Ten, kdo aktivně sleduje svět módy ví, že se strhl opravdu obrovský zájem o takzvané barefoot boty. Propagované jsou mnoha známými osobnostmi a člověk nad nimi opravdu začne uvažovat. Jen tedy ten jejich vzhled není vždycky dokonalý, i proto se řada lidí ptá, jestli taková obuv stojí opravdu za to. Zdravotní výhody, jež ale slibuje, by měly nakonec vést ke koupi, které se opravdu nebude litovat. 

Poznáte je na první pohled 

Jak už bylo zmíněno, barefoot boty jsou v současné době velkým hitem, který se pozná na první dobrou. Jsou totiž svým vzhledem naprosto typické. Prozradí je hlavně tloušťka jejich podrážky, která je vlastně velice tenká a pružná. Důraz se klade na to, aby chodidlo neztratilo kontakt se zemí.  

Přední část bot je naopak poměrně široká. Důvod je prostý – prsty mají mít hlavně hodně místa. Vyhnete se tedy možným negativním scénářům, jež jdou s příliš úzkou botou ruku v ruce (například zarostený nehet). 

Seznamte se s výhodami barefoot obuvi 

Pojďme si tedy veškeré benefity nahrávající barefoot botám do karet hezky sepsat. Kupříkladu přirozeně kopírují tvar chodidel. Při chůzi se díky podrážce, která je tenká a široká, lépe zapojuje daleko více svalů, což se u používání běžného typu bot zrovna nevidí.  

Také se pomáhá ke správnému vývoji chodidla, což by mohlo zajímat především rodiče mající děti ve vývinu. Dospělí jedinci ale zase ocení, že zabraňují vzniku nejrůznějších deformací na chodidle, k nimž patří vbočený palec. 

Buďte při výběru obezřetní 

Rozhodně to ale neznamená, že ať už sáhnete po jakékoli barefoot botě, bude to výhra v loterii. Při výběru si musíte dávat pozor na několik věcí, ostatně jako při výběru jakýchkoli bot. Boty vybírejte s rozvahou a pár dní je zkoušejte, ať si na ně zvyknete. Přecházet by se na ně ostatně mělo postupně, na tom se shodují odborníci.