Krása

Babské rady pro pevné nehty bez záděrů

Nehty jsou ženská pýcha. Řada žen si na nehty opravdu dbá, protože právě nehty jsou dokonalou součástí outfitu. Vůbec nevypadá dobře, když mají ženy nesympatické polámané nehty, jejichž okolí je sužování nepříjemnými záděry, kterými se opravdu nechlubí žádná žena. Nehty by měly být vždy dokonale upravené, žádné okousání ani rozedraný lak. Zkrátka i na nehty se musí dbát, protože právě nehty jsou součástí každodenního looku žen, proto jejich úprava je vážně nutností.

Není se čemu divit, když řada žen navštěvuje nejrůznější salony krásy, kde si nechávají dělat manikúru. Většinou však dbají na dokonalou přírodní manikúru, která se stala hlavně v současné době opravdu oblíbenou. Mezi populární však patří i gelová nebo akrylová manikúra, kterou si také nechávají ženy dělat v nejrůznějších salonech. Většinou však utrácí nemístně vysoké sumy za tuto manikúru, protože právě taková manikúra je velmi pracná a vždy zabere minimálně hodinu.

Díky tomu, že ženy si většinou nechávají nehty nalepovat, se musíte soustředit na to, aby vaše nehty byly opravdu zdravé. Pokud po umělé manikúře nebudete chtít dál pokračovat, bohužel se musíte smířit s tím, že nehty budou po odejmutí plastu poškozené – budou se lámat, nebudou vůbec pevné a mnohdy se vám budou dokonce i kroutit. Na to však existuje několik rad, které pomáhají na pevnost, proti lámání a proti záděrům. Nemusíte se však bát, že byste museli utrácet hromadu peněz, ale stačí pouze využít to, co máte doma.

Poslechněte babské rady!

Pokud máte například křehké nehty a někdy se vám stane, že nehty změnily barvu, pak stačí vytvořit směs nastrouhané okurky, šťávy z poloviny citronu a polovinu nastrouhaného jablka. Vše rozmixujte a do této směsi namáčejte nehty zhruba dvacet minut denně. Pokud potřebujete nehty rychle a efektivně zpevnit, pak to zkuste s želatinou, kterou klasicky připravíte podle návodu. Zhruba čtvrt hodiny nehty do želatinové směsi namáčejte a potom jen ruce osušte.